X
אנא בחר את גודל הפונט הרצוי:
טיסות לטירול טיסות לטירול מלונות בטירול מלונות בטירול מלון כשר מלון כשר ביטוח נסיעות לחו"ל ביטוח נסיעות לחו"ל הזמן רכב הזמן רכב סיורים בטירול סיורים בטירול כרטיס הנחות כרטיס הנחות
X סגירה
 

זולדן טירול - Solden Tirol

עיירת סקי בחבל טירול אוסטריה

זולדן טירול (Solden Tirol) הוא שם של רשות מקומית, עיירת סקי ועיירה קטנה בעמק בשם אוטצטל שבחבל טירול. אם אתם מגיעים לטיול בחבל טירול שבאוסטריה (ויש אלף ואחת סיבות להגיע לטיול בטירול) מומלץ בהחלט לשקול הגעה לזולדן למשך מספר ימים.

המציאות היא שלמרות שמדובר בעיני רבים קודם כל ביעד סקי שאטרקטיבי בחודשי החורף, גם בקיץ ובאשר ימות השנה יש המון מה לראות ולעשות באזור זולדן שבטירול.
עיירת הסקי זולדן היא מה שיכול להופיע במילון לצד המונח "עיירה אוסטרית מסורתית". העיירה היפה הזו מציעה בתי עץ מרהיבים וצימרים מפנקים, בהם ניתן כמובן גם ללון, כשהתפאורה שמקיפה את הבתים היא מהיפות ביותר שאפשר להעלות על הדעת.

Photo by: Solden Tirol Press
Photo by: Solden Tirol Press

סקי בעיירת זולדן בחורף

הביקוש לנופש סקי בעיירה זולדן מגיע למימדי ענק בחודשי החורף, בהם היא מתכסה לבן, מושכת אליה מיליוני תיירים ואף גולשי סקי מקצועיים. אתר הסקי של עיירת זולדן מהווה נקודת יציאה למסלולי סקי בהרים וקרחונים גבוהים מאד, כל אחד מהם מציע מטבע הדברים אפשרויות רבות.

באתר תמצאו את הפסגה השנייה בגובהה באוסטריה, המגיעה לגובה של כ-3,768 מטר (Wildspize), ולצד זה את פסגת Geislacherkogel הפופולארית עוד יותר. למרות שגובהה "רק" קצת יותר מ-3,000 מטר, יש בה שלג גם בקיץ. ומכאן שאפשר לגלוש בה כמעט לכל אורך השנה.

בסך הכול, אם תרכשו Ski Pass בזולדן תוכלו לגלוש כמו שלעולם כמו גלשתם. בסך הכול, האתר מאפשר לגלוש בכ-150 קילומטרים של מסלולים, אך אנחנו בטוחים שתיהנו גם אם תגלשו למרחק קצר יותר.

את המסלולים חשוב שתתאימו כמובן לרמת הגלישה שלכם, כאשר לדעת רבים צפון אתר הסקי (האזור Giggijoch) מתאים יותר למתחילים בעוד שהחלק הדרומי שלו, Gaislachkogel, אידיאלי למי שכבר גלש במספר מדרוניים מושלגים בחיים שלו.

זולדן גם בקיץ

אז טענו בתחילת הכתבה שבעיירה זולדן יש שלל פעילויות גם בחודשי הקיץ. כפי שראינו במקרה של Geislacherkogel, יש באזור אתרי סקי הפועלים גם בימים החמים. הקרחונים שבאתר, העונים לשמות RettenBach ו-Tiefenbach. אתרי סקי אלו פתוחים אף גם כשהשמש נמצאת מעליכם והטמפרטורות לא מתחת לאפס.

באתרים אלו יש מסלולים בדרגות קושי שונות, המתאימים גם למתחילים. קחו בחשבון שבחודשים אלה העיירה ואתרי הסקי מעט עמוסים פחות, כשרוב האנשים רואים את זה כיתרון. מצד שני, ברור שהיצע האפשרויות והמסלולים מצומצם יותר.

עיירת זולדן היא אינה עיירת סקי בלבד, התפאורה היפה של האזור הופכת אותו אידיאלי לטיולים, בין אם ברגל ובין אם על גבי אופניים. בהרים הפזורים סביב יש המון מסלולי הליכה מסודרים, עם שילוט הולם, כשהמטיילים יכולים לבחור בדרגות קושי שונות.

רכיבה על אופניים מהווה כאן "תעשייה" של ממש, כשיש מסלולים מבוקשים מאד. האמיצים שבכם יוכלו לרכב עד לקרחון קטנבאך, בגובה של כ-2,800 מטר מעל פני האדמה, מסלול שנחשב לגבוה ביותר באירופה מבין מסלולי האספלט. מצרך חובה בטיולים האלה, מיותר אולי לציין, הוא מצלמה. מומלץ להגיע עם כרטיס זיכרון גדול ככל שניתן, כי יהיו לכם שלל אפשרויות לתמונות מרהיבות בגן העדן הזה.

חיי לילה בעיירה זולדן

בזולדן תרבות סקי מפותחת מאד, שנמשכת גם אחרי שיורדים מהמסלול, חוזרים למלון או לבית ההארחה ומחליפים לבגדים חמים. אז מתחילה תרבות ה"אפרה סקי" לפעול שעות נוספות, עד השעות הקטנות של הלילה.

זולדן ידועה בהיצע הבילויים וחיי הלילה שלה, החל ממסעדות, דרך ברים ועד מועדונים, ומכאן שהיא פונה במידה רבה לצעירים שבגולשי הסקי. האלכוהול זורם בכמויות מסחריות בזולדן, כשהמאכלים האוסטריים האותנטיים יכולים להשלים את החוויה.

Photo by: Solden Tirol Press
Photo by: Solden Tirol Press
 
המלצות ותגובות
כותרת:
שם:
תוכן:
אנא הזן את המספר ארבע מאות חמישים ושש: